Offtop

Miejsce na luźne przemyślenia 🙂

7 opinii w “Offtop”

 1. Teresa Płochaja

  Kanały na YT o którym wspominałam wczoraj to: Impara l’italiano con Vaporetto Italiano oraz Italianglot.
  Na stronie https://www.italianglot.com/ zostając Patronem za 15 EUR na m/c mam dostęp do 3-ch kursów A1, A2, B1 i pozostałych materiałów. Pierwsze lekcje z tych kursów są bezpłatne i można się z nimi zapoznać czy odpowiada taka forma nauki.
  Chciałabym też polecić Pani stronę https://www.wloskiodzera.pl/wloski-od-zera, gdzie są dostępne bezpłatne PDFy z lekcjami włoskiego “od zera”, natomiast filmy do tych lekcji są zamieszczone na YT na kanale Szkoła języka włoskiego VACANZE ROMANE https://www.youtube.com/c/Szko%C5%82aj%C4%99zykaw%C5%82oskiegoVACANZEROMANE.
  Pani Monika w swoich filmikach fantastycznie tłumaczy zagadnienia z włoskiej gramatyki (ale nie tylko). Filmów jest bardzo dużo i każdy znajdzie coś dla swojego poziomu zaawansowania.
  Mogę też polecić kanał na YT Passione Italiana, z krótkimi lekcjami, na których tłumaczone są w bardzo przystępny sposób zagadnienia gramatyczne.
  Mam nadzieję, że tymi informacjami nie urażę Pani Pauliny, ale osobiście uważam, że jeżeli ktoś stawia sobie za cel samodzielną naukę języka, to powinien korzystać z różnych dostępnych źródeł i jeżeli moje doświadczenia w szukaniu materiałów w Internecie mogłoby się komuś w Klubie przydać, to będzie mi bardzo miło. Osobiście bardzo sobie cenię uczestnictwo w Klubie od początku jego powstania gdzie mam również możliwość szukania materiałów do nauki, jakie są mi potrzebne na danym etapie nauki.

 2. Teresa Płochaja

  Na stronie Klubu poszukuję lekcji na temat tworzenia strony biernej. I nie wiem czy nie potrafię tego tematu znaleźć czy też nie został jeszcze poruszony. Jeśli tego zagadnienia nie ma jeszcze w Klubie, to może dobrym pomysłem byłby webinar na ten temat.

  1. tak na szybko: INCIDENTE to wypadek, np. drogowy.
   ACCIDENTE używa się w sumie najczęściej w kilku kontekstach:
   – gdy ktoś kogoś przestraszy
   – w medycznym kontekście, ale w bardziej potocznej rozmowie, to jest udar
   – potocznie: un accidente = niente, np. non ho capito un accidente di quello che hai detto

Dodaj komentarz

Shopping Cart
Scroll to Top